"Gajosik" Paweł Gajowiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1. Wobler KillerEgg

Wobler przeznaczony głównie do połowu jazi i kleni, chętnie zjadany przez inne rybki takie jak pstrągi, okonie wzdręgi a nawet płocie i krąpie. Są wykonane z balsy, ster z poliwęglanu o grubości 0.75mm oraz stelaż całościowy z drutu nierdzewnego 0.6mm. Model KillerEgg występuje w kilku wariantach długościowych i wagowych : 15mm/0.8g, 20mm/1.2g, 20mm/1.8g oraz 25mm/2.6g. Woblery pracują lekko usterkując i dość szybko zamiatają ogonkami praca przypomina V. Dobrze trzymają się nurtu, nie wykładają na boki. Jeden z moich podstawowych woblerów bez którego nie wybieram się nad rzekę. Występują tylko w wersji tonącej oraz nieograniczonej liczbie kolorów :)

Zalecane zbrojenie:
Wersja 15mm - kotwiczka nr 14-16 optymalnie Owner ST-11 UL nr 16
Wersja 20mm - kotwiczka nr 12-14 optymalnie Owner ST-11 UL nr 14
Wersja 25mm - kotwiczka nr 10-12 optymalnie Owner ST-21BC L nr 10

Zalecane grubości żyłek:
Wersja 15mm - 0.10mm - 0.14mm
Wersja 20mm - 0.10mm - 0.16mm
Wersja 25mm - 0.14mm - 0.18mm

 

2. Wobler Smużak

Jeden z ulubionych modeli woblera, może nie ze wzgląd na ilość ryb które kuszą w ciągu sezonu co na spektakularne brania z powierzchni wody. Jedno branie na smużaka dostarcza mi tyle emocji co pięć na klasyczne wobki. Uwielbiam na nie łowić na płytkich opaskach, rafkach na letniej niżówce, brań jest wiele i wszystkie przyprawiają o szybsze bicie serca. Wykonane z balsy, ster poliwęglan i stelaż całościowy z drutu nierdzewnego. Robię je w dwóch wielkościach 2 cm i 2,5 cm oraz wersji tonącej oraz pływającej, dzięki temu mogę dopasować się do warunków panujących nad wodą, jeżeli trzeba spławię pływającego wobka pod krzaczki lub dorzucę na szczyt główki lub drugą stronę przelewu modelem tonącym.
Zbroję w kotwiczki nr 12 oraz nr 10, żyłki 0.12 mm-0.16 mm.

 

3. Wobler TroutKiller 3 cm

Wobler powstał z zamiarem kuszenia pstrągów na moich niewielkich rzeczkach. Jak się później okazało bardzo chętnie zjadały go również klenie oraz okonie. Pracuje nieco szerzej i nieznacznie bardziej agresywnie w porównaniu do Jagera, mocniej lusterkuje. Wykonane z balsy, ster poliwęglan i stelaż całościowy z drutu nierdzewnego. Konstrukcja woblerka pozwala zbroić go w dwie niewielkie kotwiczki, lub zamiast brzusznej podwiesić na kawałeczki żyłki śrucinę ołowiu, gdy chcemy spenetrować głębszy dołek.
Zbroję w kotwiczki nr 12, łowię żyłeczkami 0,14 mm - 0,18 mm oraz cienkimi plecionkami.

 

 

4. Wobler Jager 3.5 cm

Woblerki te zabieram najchętniej gdy jadę nad rzekę w poszukiwaniu pstrągów. Jak wszystkie moje wobki są robione ręcznie z balsy, zaopatrzone w stelaż całościowy z drutu nierdzewnego oraz ster z niełamliwego poliwęglanu. Są to przynęty które dały mi chyba najwięcej emocji nad pstrągową wodą. Ładnie trzymają się nurtu, żwawo zamiatają ogonkami i lekko lusterkują boczkami. Robię je w wersji pływającej, łowię na zakrzaczonych rzeczkach gdzie uwielbiam wypuszczać woblerka w miejsca gdzie nie można go podać klasycznie podrzucając.
Najlepiej zbroić w kotwiczki nr 12 lub pojedyncze haki bezzadziorowe. Zazwyczaj łowię nimi używając żyłek 0.16mm - 0.18mm oraz cienkich plecionek.

comments

licznik

Odsłon artykułów:
282076

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.